Erken Teşhis

Erken Teşhis

Dünya genelinde yaygın bir sağlık sorunu olan kanser hastalığında erken teşhis hayat kurtarmaktadır. Günümüzde kanser önlenebilir bir hastalıktır ve gelişmiş teknolojilerle erken tanı ve tedavisi mümkündür. Kanserde erken teşhis tedavinin başarılı olması için atılan en önemli adımdır.

Erken TeşhisKanserle mücadele konusunda ülkemizde de önemli adımlar atılmaktadır. Acıbadem hastaneleri olarak kanserde erken teşhis ve tedavi konusunda başarılı sonuçlar almaktayız. Hastanelerimizde kanser hastalığının üzücü tablolar yaratmadan önlenebilmesi için erken teşhis testlerini yapmaktayız.

Kanser hastalığının erken teşhis edilebilmesi için bireylerin düzenli olarak çeşitli kontroller yaptırması gerekmektedir. Kanserle mücadelede bireylerin ve toplumun bilinçli olması ve genetik yatkınlık, aile öyküsü, yaşam alışkanlıkları gibi faktörleri göz önünde bulundurarak gereken kontrolleri yaptırmaları önemlidir. Erken dönemde teşhis edilen kanserin tedavi şansı %90 civarında iken ileri dönemde iyileşme şansı %40-50 olarak görülmektedir.

Kanserde Erken Teşhis İçin Hangi Kontrolleri Yaptırmalıyız

Kanser hastalığının erken teşhisi için check- up yaptırmak etkili olabileceği gibi kanser teşhisinde özel kontroller bulunmaktadır. Hastanelerimizde, Kanser teşhisi için İntraoperatif 3 Tesla MR, Force CT, 3 Tesla Prizma MR, Flash CT, tüm vücut MR, Sliding CT, Spect CT, 3 Tesla MR, Robotik Kollu Anjiyo, 3D Tomosentezli Mamografi, 4D Meme Ultrasonografisi, Prostat Biyopsisi için 3D Görüntüleme ve Navigasyon Sistemi, ışıklı tarama, EUS, EBUS, Duktoskop gibi gelişmiş teknoloji destekli kontrolleri uygulamaktayız.

Çevresel faktörler maalesef herkeste kanser hastalığına neden olabilmektedir. Yaş ve cinsiyete göre farklı kanser türleri bulunmaktadır. Her yaştan bireylerin çevresel faktörler ya da genetik yatkınlıktan dolayı risk taşıması söz konusu olmaktadır. Bu nedenle kanserin kötü sonuçlara yol açmadan durdurulması için her bireyin erken teşhis için özel kontrollerden geçmesi gerekmektedir. Erkeklerde en çok akciğer ve prostat kanserleri görülürken, kadınlarda en çok meme kanseri görülmektedir.

Kanser Tedavisinde Erken Teşhisin Önemini Kavramak

erken-teshisTüm gelişmiş ülkelerde kanser önemli bir sağlık sorunu olarak görülmekte ve kanserle mücadelede bireylerin bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir. Acıbadem hastaneleri olarak ülkemizde kanserle mücadelede için birey ve toplumun yararına çalışmalar yapmaktayız. Kanserde erken teşhisin önemini kavramak ve gereken kontrolleri yaptırmak kanseri yenmek demektir.

Kanser hastalığında ileri teknolojilerin kullanıldığı tanı programları ve erken tedavi şansı hastalığın ilerlemeden durdurulmasını sağlamaktadır. Hastanelerimizde kanserde erken teşhis için gerekli olan tüm kontrollerinizi yapmaktayız. Çağımızın getirdiği üzücü kanser yaygınlığı tablosu erken teşhis ve erken dönem tedavi yöntemleri ile değişebilmektedir. Bireylerin kanser hastalığı konusunda duyarlı olması ve kanser teşhisi kontrollerini yaptırması büyük ölçüde bu tabloyu değiştirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tarama Testleri Kanserdeki Başarılı Tedavi Oranını Yükseltiyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir