Erken Tanı Neden Önemli?

Erken Tanı Neden Önemli?

luviva

Uzmanlar her zaman kanserde erken tanının önemini vurgulamaktadır. Peki, erken tanı neden bu kadar önemlidir?

Bilindiği üzere kanserin dört evresi vardır. Doktorların amacı birinci evre olan ilk oluşum safhasında hastalığı yakalamaktır. Safhalar ilerledikçe tedavi hem zorlaşır bazen de geç kalınmış olur. Halk arasında kötü huylu olarak bilinen urların yayılma ve hayati organlara sıçrama riskleri vardır. Bu bakımdan kanserden korunma için ilk başta erken tanı gereklidir.

Düzenli doktor kontrolü

Düzenli doktor kontrolü, bir rahatsızlıkta erken başvuru birçok hayatı kurtaracaktır. Kanser hastalığı bazen ilk aşamada belirti veren bazense sinsi ilerleyen bir hastalıktır. Hastalıkta her tür kendine has kanser belirtileri sergiler.

Bazen belirtiler ilgisiz organlarda bile oluşabilir. Genel olarak kanama, kilo kaybı, halsizlik ve geçmeyen ağrılar şeklinde belirtiler görülmektedir. Hastalık erken aşamada tespit edilirse kanser tedavisi günümüzde oldukça başarıyla yapılmaktadır. Acıbadem Hastanesi bu konuda uzman bir kadro ile hizmet sunmaktadır.

erkenteshis.com kanserden korunma, teşhis ve tedavi konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kanser İle Mücadele Şimdi Daha Kolay başlıklı makalemizde akciğer kanseri, erken teşhis ve kanser belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir